Nápis.png

23. - 26. 7. 2020

 
Operace Warzone 2020
Rota Brno, Rota Havířov, Rota Praha
Čas: 9:00 - 9:00 (poslední den)
Areál: Raketová základna Ketkovice
Zúčastnili se: H. Kubík, D. Staniček, H. Pinkava, T. Kaufman, A.-M. Kubíková, D. Plinta, Libor Kiedroň, R. Vozihnojová, J. Koběrský, V. Tomášek

Informace o akci v článku

Příprava byla dlouhá a vyčerpávající, nicméně vyplatila se.
Hned, když odbyla 20. hodina večerní a bojový režim započal, hra nabyla vysokých otáček. Podařilo se nám nasbírat docela slušného základu zásob (7 balíků jídla, 5 balíků vod a 1 herní lékárničku). Po setmění nám rázem začaly neúprosné boje.
Základna byla hned několikrát obsazena útočníky, vlajka ukradena a do rána se podařilo útočícímu družstvu odpálit 9 protiletadlových střel.
Noc byla dlouhá, avšak během pátečního dne se velitelům Danovi, Hejtovi a Pinkymu opět podařilo nastolit řád ve svých jednotkách. Boje o vlajku pokračovaly a bylo sesbíráno několik dalších balíků zásob a také odpáleno několik dalších protiletadlových střel.
Jelikož se útočníkům podařilo během pátečního odpoledne odpálit 14 z 15 střel, tak jim byla k 21. hodině večerní nachystána výzva v podobě dalších 15 beden s herním materiálem. Tentokrát již daleko lépe schovaných.
Musíme říct, že v nadcházejících okamžicích, byla situace snad nejkritičtější. Lidé začali doslova usínat kdykoliv a kdekoliv. Velitelé rotací museli držet své muže v pozoru, vytrhávat je ze spárů spánku zpátky do boje. 
Ani boje v páteční noci nebyly mírnější než ve čtvrtek. 
K sobotnímu ránu se již situace začala pomaličku zmírňovat. Ačkoliv útočníci své tempo nepovolili a k ránu disponovali opět dalšími 9 získanými bednami, jejich řady prořídly. Nám se pak podařilo již více operovat v celém prostoru a dozískat tak většinu rozmístěných zásob. Boje byly vyrovnanější. Na čas jsme opět obsadili důležité body včetně bungru útočníků.
I přesto, že se nám během soboty podařilo vlajku udržet po většinu dne, k večeru přibližně 2 hodiny před ukončením hry, byla vlajka znovu ukořistěna útočníky. Přičemž tentokrát se nám ji již nepodařilo získat zpět.
Vítězem hry se tedy stali útočníci, kterým se podařilo odpálit celkem 26 z 30 protiletadlových střel a tím úspěšně zamezit jakékoliv eskortě obránců. Za tohle nasazení tedy velká poklona. A také nemalý úspěch si pak odnesli při bojích o vlajku Shadows, kdy tuto drželi ve svém obranném stanovišti po dobu přibližně poloviny herního režimu a dokázali ji také udržet při jeho ukončení.
Patřičný respekt však patří také obráncům, kteří se i přes 48 hodinový vyčerpávající bojový režim nevzdávali a dokázali bojovat nejen o vlajku do poslední minuty hry. Podařilo se jim nasbírat 23 z 25 balíků zásob a zajistili tak dostatek jídla a vody pro své družstvo. 
Určitě by se dalo do příště zapracovat více na vyváženosti hry a nastavení obtížnosti úkolů. A také nedovedeme nezmínit poměrně nemalé problémy s porušováním pravidel, které narušovaly průběh hry natolik, že musela být v pátek odpoledne na 4 hodiny přerušena a k večeru znovu nastartována.
Nicméně, i přes všechny strasti, se myslíme podařilo uspořádat akci, kterou se nesla neskutečně silná atmosféra, vytvořila se nová přátelství a většina z nás si odnesla hromady zážitků. 
Chtěli bychom tak tímto poděkovat všem zúčastněným za skvělou hru. Velké díky také chlapům z Airsoftparku Ketkovice , za propůjčení areálu, herních rekvizit a veškerou podporu při pořádání akce. A v neposlední řadě pak také díky všem členům obranného družstva, kde se podařilo vytvořit natolik unikátní bojovou atmosféru, že na ni budeme dlouho vzpomínat. 
Jmenovitě pak poděkování hlavnímu organizátorovi akce Danovi a také Radce, Boberovi, Hejtovi, Anie, Kaufimu a Pinkymu. Bez Vaší pomoci by se akce mohla jen stěží uskutečnit.
Všem 20b + 4 SB 

11.08.2020 09:53:25
Hejt
Partner našeho týmu:
Anareus

Anareus

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one