Nápis.png
Zde najdete výčet recenzí k různým plynům.
. . .
 
Jak je známo, plynové zbraně poháněné ať už Green Gasem, nebo CO2, mají problémy s provozem za nižších teplot, reálně je problém už okolo 15 C, což je v našich podmínkách asi nejbolestnější nevýhoda plynových zbraní. Nově představené plyny od WE ovšem slibují řešení.
Je dobré zdůraznit, že zbraně nemusí být na provoz v tak nízkých teplotách stavěny a toto může vést k rychlejšímu opotřebení vnitřních dílů a těsnění.

Nuprol 3.0
Deklarovaná provozní teplota: 4 - 10 °C
Doporučené zbraně: S kovovým závěrem

Testováno: 6 - 15 °C
Zbraň: WE G39
Naměřená úsťová rychlost: 110 m/s
Režim střelby: Výhradně semi

Zbraň detailně: K testu posloužila zbraň od WE, konkrétně G36 v nejdelší verzi. Jde o letitý kousek, 3 roky "aktivní" služby (aktivní pouze dokud GG zvládl pohánět), vyměněna část spoušťového mechanismu za RA-TECH; běžná údržba.
Zásobníky staré 2 roky, téměř bez údržby, prošly testem přepustky, mohou v sobě mít trochu rzi.

Výkon v praxi: Zbraň neměla problém vystřílet stabilně 1,5 zásobníku na jedno naplnění, tedy dobrých 45 ran. Ovšem pouze na semi, a to hned ze dvou důvodů:
1.) Full-auto na mojí zbrani nepochopitelně nikdy nefungovalo správně
2.) Zbraň vykazovala místy problém s příliš rychlou střelbou

Doporučit se tedy dá střelba "semi-dávka" do 6 ran, krátká pauza, a znova střelba. Ne, že by zbraň nezvládla vystřílet vše naráz, ovšem díky pauzám je výkon stabilní. Zbraň nejevila problémy ani okolo 6 C. Naměřená úsťová rychlost byla po cca 5 minutové odstávce po plnění, při cca 8 C. Pozoroval jsem však občas jev, že první dvě-tři rány jako by škytnou, než zbraň nabere plný výkon - je možné, že je to způsobeno právě zanesením zásobníků.


Shrnutí: Nuprol 3.0 skvěle řeší problém plynových zbraní, především pušek, se střelbou v nižších teplotách. Můžeme doporučit.

Nuprol 2.0
Deklarovaná provozní teplota: 10 - 25 °C
Doporučené zbraně: S kovovým závěrem

Testováno: 6 - 15 °C; 25 °C
Zbraň: KWA M93r, WE G39
Naměřená úsťová rychlost: neměřeno
Režim střelby: Semi a auto; Semi a auto

Výkon v praxi: Pistole od KWA bez problémů i při nízkých teplotách, občas trochu záškyt, ale krásně použitelné. Za to G39 při teplotách pod cca 11 °C nepoužitelné. Tady je to nediskutovatelný, prostě pro teploty kolem a pod 10 °C jedině Nuprol 3.0. Při pokojové teplotě ovšem neměla zbraň žádné potíže, dokonce vykazovala relativně stabilní dávku (což je docela překvapivé, s GG snad nikdy dávka pořádně nejela).

Shrnutí: Nuprol 2.0 doporučujeme spíše do pistolí, tento plyn má smysl používat do pušek při vyšších teplotách.

Pro Tech
Připravujeme.


 
. . .
19.05.2018 15:13:32
Hejt
Partner našeho týmu:
Anareus

Anareus

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one