Nápis.png

G36 Pro-Win Hop komora

V této recenzi se Vám pokusíme shrnout tuto komoru co se týče instalace a sladění s tryskou.

Autor: R. Stach, H. Kubík

Hop-Up komora pro zbraně řady G36 od firmy Pro-Win je pravděpodobně nejlepší nabízená na trhu, jelikož je přesně vyrobená na CNC strojích a také je možno ji přišroubovat k mechaboxu, což u základní komory nelze.

Elfan:
Komora vypadá nádherně, takže pár minut jsem si ji jen prohlížel :D. Balení neobsahuje další díly komory, takže se musí použít díly ze staré komory. Při montáži těchto dílů se vyskytl první problém a to při nasazování válce, který přitlačuje přítlačný váleček. Nemohl jsem ho nasunout, takže jsem musel styčné plochy na komoře trochu zpilovat. Ostatní díly pasovaly skvěle. Montáž do zbraně byl pěkný oříšek, ale nakonec mám zpilovaný pouze plech vyhazovacího okénka a přes něj prostrčím šroub pro přišroubování komory k mechaboxu.
Sladění s tryskou jsem na první pokus zmařil a jedna tryska byla na odpis (moc zpilovaný předek). Druhá tryska (Guru 25 mm) s touto komoru funguje naprosto spolehlivě a podává na semi i full auto. Dostřel se od oka zlepšil o několik metrů.
Na závěr mohu říct, že se tato komora za těch 500 kč jednoznačně vyplatila.

Hejt:
Když chcete novou hop komoru do G36, nemáte moc na výběr a tato patří mezi extrémně kvalitní výrobky. Jak už tomu bývá, u čínských zbraní jsou takové spíše na škodu - sladění s čínskými součástmi je někdy mysteriózním uměním. Komora působí velice dobrým a kvalitním dojmem, o čemž není sporu, její plastová konkurence nemá šanci. Škoda jen, že musíte vše, kromě samotného těla komory, vyndat z té staré. Osobně jsem neměl problém s oním válcem, šel mi tam sám, zato se vyskytl problém se zámkem hlavně a s takovým super spešl kroužkem na hlavni, který se u těch perfect gumiček dodává (já ho k té nové neměl). Takže, zámek hlavně sem koupil nový od airsoftpro, ovšem ani ten dokonale nelícuje, ale účel plní. Samotný kroužek jsem piloval, dokud nesedl. Co se týče onoho přišroubovaní k mechaboxu, je to jen a jen na uživateli - jestli si chcete udělat díru do zbraně, prosím, já osobně jsem zkusil onu variantu, kdy jsem prostě strčil tu komoru dovnitř bez přišroubování (a z mecháče ten šroubek vyndal). Zatím jede bez problémů.. Co se týče sladěnosti trysky, je to oříšek.. Měl jsem stejnou trysku, jakou měl Elfan, ovšem ta moje někdy podávala bez problémů a někdy se jí prostě nechtělo a trucovala.. Náladová :D
Jinak, jsem s komorou spokojený, zbraň vykazuje větší výkon, což potěší :) kdo má rád náladový zbraně, ať neváhá. Dobrou konkurencí je hop komora od AS Pro.

​Vždy však počítejte s tím, že instalace CNC komory bude pravděpodobně vyžadovat dodatečné úpravy...
10.05.2018 14:21:23
Horned_Reaper
Partner našeho týmu:
Anareus

Anareus

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one