Nápis.png

Zbraně obecně

Pro nováčky jsme se rozhodli podat informace o zbraních obecně. Aby měli představu, co od čeho čekat a do čeho se vyplatí jít a do čeho ne.
. . .
 
Připravujeme.

Pro výběr zbraně doporučujeme kouknout do sekce "Bojové třídy", kde najdete kombinaci doporučené výbavy, zbraní a následně jejich využití a zařazení v jednotce.

Obecně můžeme zbraně rozdělit na manuální, elektrické a plynové. Dále pak na pistole, SMG, brokovnice, útočné pušky, kulomety a odstřelovačky.

Pro začátečníky doporučujeme pořídit si elektrickou útočnou pušku (AEG), méně pak už odstřelovačku či SMG.
Pokud vážně chcete ušetřit, výběr padá na pistoli či brokovnici. Zde spíše doporučujeme plynovou pistoli v nižší cenové kategorii, jelikož tu do budoucna dále využijete, v porovnání s borkovnicí, která následně nejspíš poletí do skříně.
Kulomety jsou vesměs drahá záležitost a nestává se, že by začátečníci tyto pořizovali. Zároveň je lze nahradit modifikací běžné útočné pušky.
 
Útočné pušky (AEG)
Nejběžnější typ zbraní. Lze je rozdělit podle mechaboxu (pouzdro mechanismu) na V. 2, V 3 a jiné.

Mechabox V. 2 je, na rozdíl od V 3., více náchylný na nízké teploty a silnější pružiny, je tedy snazší jej poškodit. Typickým zástupcem je M4 a odvozené, následováno MP5.
Mechabox V. 3 je pevnější, zvládá nižší teploty i silnější pružiny. Typickým zástupcem je AK a G36.
Jiné verze mechaboxů jsou uzpůsobeny atypickým rozměrům dané zbraně. Mezi tyto patří P90, M14 a další.

Námi doporučovanou zbraní je G36, ze zkušeností víme, že má nejméně konstrukčních vad, je spolehlivé, nabízí široké možnosti úprav a již v základu je vybaveno nastavitelnými mířidly a sklopnou pažbou. Důrazně však doporučujeme vyhnout se značce SRC, která je dlouhodobě poruchová a problematická. Naopak máme výborné zkušenosti se značkou JG, dobré ohlasy jsme slyšeli i na CA a UMAREX. UMAREX ovšem nedoporučujeme kvůli atypickým dílům, podobně jako značku CYMA.

AK nedoporučujeme pro velké množství konstrukčních vad, které počínají patkou pažby a krytem závěru, pokračují přes přepínač střelby (nejběžnější problém AK) a zásobníkovou šachtu a končí u mušky.

Doporučené typy: G36 (ideálně verze K; viz "Bojové třídy")
Doporučené značky: JG, Warrior, CA
 
Odstřelovačky
Odstřelovačky bývají nejčastěji manuální, občas pak plynové (NBB i GBB) a vzácně i elektrické (AEG). Z těchto tří doporučujeme téměř výhradně manuální variantu, jelikož je nejméně náchylná na změnu teplot, nevyžaduje nic jiného, než sílu majitele a může dosáhnout hraniční úsťové rychlosti (síly).

Z typů zbraní doporučujeme vybírat z klasické L96 a VSR. Na tyto dva typy existuje snadno poříditelný a instalovatelný upgrade, zajišťující vhodný výkon zbraně. Značku doporučujeme Well, případně Warrior. Ačkoliv se jedná o levné čínské značky s velmi nízkou tovární kvalitou, jejich upgrade je snadný, široce dostupný a rychlý.

SVD, ačkoliv se těší oblibě, nedoporučujeme. Jednak proto, že disponuje točným zásobníkem, který při pohybu štěrká (prozrazuje), především však proto, že je konstrukčně špatně provedené a jsou s ním mnohé potíže.

POZOR!!! Běžně prodávané odstřelovačky "v základu" mají sice v porovnání s ostatními zbraněmi v obchodech vyšší výkon, realita je ovšem taková, že hráči obvykle mají své útočné pušky po upgrade a mají obdobný výkon. V kombinaci s nízkou přesností továrních odstřelovaček je dobré zdůraznit, že upgrade odstřelovačky je vlastně nutnost. S tím však jde ruku v ruce skutečnost, že upgradovanou odstřelovačku na "optimální" výkon - 180 m/s pružinu - lze hůře natáhnout a je k tomu třeba značné síly. Před koupí tedy doporučujeme konzultaci a vyzkoušení takto výkonné odstřelovačky. Dále, odstřelovací puška bez optiky je v boji málo užitečná.

Doporučené typy: L96 (MB-01) a VSR
Doporučené značky: Well, Warrior, Cybergun
 
Pistole
Je možno ojevit na trhu tři druhy - manuální, plynové a elektrické, poslední jmenované se dále dělí na AEP a tzv. Ele.

Elektrické pistole, ať už jakéhokoliv typu, spíše nedoporučujeme. Když už to musí být, rozhodně je lepší vzít AEP verzi, která má akumulátor (Ele. používá tužkové baterie) a je tedy silnější.

Manuální pistole nedoporučujeme vůbec. Jedná se většinou nakonec o kosmetický doplněk výstroje, než funkční část.

Námi doporučované jsou plynové pistole (GAS). Doporučujeme je, jelikož nabízí vysoký výkon, rychlou reakci spouště, většinou snadnou opravitelnost a dostupnost náhradních dílů a v neposlední řadě i v dražších případech realistické chování zbraně a ovládání. Plynové pistole se dále dělí na bez blow-back (NBB) a s blow-back (GBB). Toto znamená, že se při střelbě pohybuje závěr zbraně a ve většině případů tak také zbraň nabíjí kule, stejně jako u ostrých verzí. Ze značek doporučujeme KWA/KSC, TM, méně pak levnější KJW a WE. Značka WE nabízí hromadu náhradních dílů, což de ovšem ruku v ruce s vysokou poruchovostí zbraní této značky, především řady Glock

Doporučené typy: Colt 1911, Berreta M9 / M93r, Glock
Doporučené značky: KWA, KSC, TM, KJW, WE
 
  
. . .
 
19.05.2018 15:10:24
Hejt
Partner našeho týmu:
Anareus

Anareus

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one